W którą spółkę zainwestować?

Droga do bogactwa jest łatwa. Na świecie żyją przecież bajecznie bogate osoby.

Niby to wszystko takie proste, ale przed kupnem akcji trzeba się poważnie zastanowić!


Giełda to ryzyko. Na giełdzie rządzą emocje, o których trzeba pamiętać.


Przed kupnem akcji na giełdzie w pierwszym kroku zalecam krótki rekonesans. Wystarczy oglądnąć kilka dzienników i przeglądnąć portale ekonomiczne. Warto sprawdzić, czy to dobry czas na inwestycje. To taka analiza makroekonomiczna dla własnych potrzeb.


Jeśli jesteśmy już przekonani, że w gospodarce dobrze się wiedzie, to trzeba wybrać odpowiedni sektor gospodarki. Potrzebna jest analiza sektorowa. Tu znów mogą się przydać gazety ekonomiczne i komentarze analityków.


I teraz stoimy przed wyborem: analiza techniczna czy analiza fundamentalna? A może analiza techniczna i analiza fundamentalna?

Analiza techniczna opiera się na wierze w wykresy. Technicy korzystają z takich metod i narzędzi jak:

Wg mnie analiza techniczna nie działa, więc traktuję ją co najwyżej jako dodatek.

Analiza fundamentalna jest niezastąpiona. To w oparciu o nią inwestuję. Na moim blogu pisałem już, jak przeanalizować finanse spółki giełdowej.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie spółki, to czeka nas jeszcze analiza wskaźnikowa. To właśnie analiza wskaźnikowa powie nam, czy akcje spółki są tanie czy drogie. Analiza wskaźnikowa używa wielu wskaźników, wśród których najpopularniejszy jest wskaźnik C/Wk. Bardzo często używany jest też wskaźnik C/Z.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie spółki to nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zyski. W tym czasie można na przykład poświęcić się lekturze mojego bloga Ynwestycje, na którym pojawi się jeszcze wiele tematów związanych z inwestowaniem.

Zachęcam do subskrypcji bloga. Dzięki niej będziesz na bieżąco.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...