poniedziałek, 29 listopada 2010

3 spółki na Rajd Świętego Mikołaja

Rajd Świętego Mikołaja na giełdzie oznacza po prostu wzrost indeksów giełdowych w grudniu. Dzieje się tak, bo inwestorzy instytucjonalni pod koniec roku kupują akcje, by pochwalić się dobrymi wynikami w danym roku. Dzięki temu inwestorzy indywidualni (jak ja na przykład) mają szansę na łatwy zarobek.


Zobaczmy, na których spółkach będzie można zarobić.


1. Oponeo.pl


Oponeo.pl zajmuje się sprzedażą opon przez internet. Bez wątpienia Oponeo.pl to najlepsza spółka do grania "pod zimę". Bardzo możliwe, że to właśnie ona zostanie liderem Rajdu Świętego Mikołaja. Jest tylko jeden warunek. Grudzień musi być mroźny i śnieżny. Jeśli tak będzie, to notowania Oponeo.pl poszybują w górę. Inwestorzy powinni bacznie śledzić prognozę pogody. Ja w maju postanowiłem zarobić na deszczu i zyskałem 23,1 % w 33 dni na spółce Euromark, więc może i na Oponeo.pl uda się zarobić?

2. Emcinsmed


Kolejną spółką, która może pokazać, na co ją stać, jest Emcinsmed. Emcinsmed to operator szpitali i przychodni. Warto zauważyć dwa wielkie plusy tej spółki. Po pierwsze zwiększenie zachorowań w zimie może dać jej nagły wzrost zysków. Po drugie spółka działa na perspektywicznym rynku, rozwija się ciągle i jest bardzo silna fundamentalnie. Inwestorzy instytucjonalni, którzy pod koniec roku będą porządkować swoje portfele, mogą spojrzeć przychylnym okiem na Emcinsmed. Wystarczy rzucić okiem na 2006 r. - Rajd Św. Mikołaja na Emcinsmedzie dał zarobić ponad 20 %.3. Ambra


Ambra to jednymi słowy wina. To kolejna spółka, która swoje żniwa ma właśnie pod koniec roku. Ambra w tym roku powinna znacząco poprawić swoje wyniki, ponieważ rozwinęła sieć dystrybucji. Dodatkowo zachęcająco wyglądają wskaźniki tej spółki. C/Wk = 0,99 i C/Z = 9,35.

Życzę wysokich zysków dla wszystkich inwestorów!

8 komentarzy:

 1. A co myslisz o wejsciu w Euromark wlasnie teraz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Problem w tym, że na początku roku należy wszystkie te akcje szybko wyprzedawać, bo po nowym roku zawsze są tąpnięcia na giełdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Gotówkowiec

  Zawsze trailing stopa można stosować.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Anonimowy

  Euromark to na tę chwilę ciężki temat. Jednostkowo bardzo ładnie poprawiają przychody i zyski. Z drugiej strony spółka dość mocno się zadłużyła, ma problemy z płynnością i większość wyników zrobiła w I Q 2010 r., a reszta kwartałów to balans w okolicach zera. To nic złego! Euromark zarabia głównie na początku roku i to te wyniki są kluczowe. Spółka ma przesunięty rok obrotowy, więc wyniki za IV Q opublikują dopiero 14. kwietnia 2011 r. Do tej pory notowania Euromarku będą pewnie zależeć tylko od sytuacji na giełdzie i pogody.

  Co do wyceny... C/Z to obecnie 15,49, a C/Wk = 1,02, ale C/Wk w przypadku tej spółki jest bezużyteczne. Skupiłbym się wyłącznie na zyskach - niedowartościowania tu nie widzę.

  Analiza techniczna świadczy raczej o trendzie spadkowym. Nie znam się zbytnio na wykresach, ale wygląda na to, że w krótkim terminie kurs może spaść nawet poniżej 4 zł.

  Jaka jest moja rada? Ja bym nie kupował, a już na pewno nie za więcej niż 4 zł. Na giełdzie widzę lepsze spółki. Dla przykładu w tym sektorze bardziej podoba mi się Gino Rossi.

  OdpowiedzUsuń
 5. @ynwestor
  Dzieki wielkie za analize,rzeczywiscie na razie sie wstrzymam mimo wzrostow,bo jak znam zycie to kupie na szczycie a potem bedzie placz.
  Poza tym gratulacje swietnego bloga,czytam juz od dluzszego czasu.Swietne wpisy.Keep Up The Good Work:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Anonimowy

  Proszę bardzo :) Lubię takie krótki analizki robić, więc gdybyś rozważał jeszcze jakąś spółkę, to daj znać. No i dzięki za opinię :) Również pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Anonimowy

  Co z WDM SA? Dobre pytanie!

  WDM SA to spółka z branży finansowej. Już ta informacja wiele tłumaczy.

  Ta spółka to wehikuł inwestycyjny - zarabia głównie na wprowadzaniu innych spółek na parkiet (głównie na New Connect), więc można przyjąć, że im lepsza koniunktura tym lepiej dla WDM-u. W portfelu mają też pakiety akcji notowanych spółek.

  Tej spółki nie da się wycenić! Choć (jak na New Connect) prowadzi całkiem poprawną politykę informacyjną i publikuje raporty zawierające jakąkolwiek treść i więcej niż jedną tabelkę, to i tak nic z tego nie wynika. Liczby są niejasne, roi się od transakcji pomiędzy spółkami zależnymi, a wycena aktywów również (dla mnie) nie jest wiarygodna. Spółka osiąga zyski, ale nie wiadomo skąd się biorą. Jak to wycenić? Nie wiem.

  W I Q 2011 r. spółka ma się przenieść na GPW. Może wtedy będzie okazja do (spekulacyjnych) wzrostów?

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.