poniedziałek, 1 lutego 2010

Podsumowanie stycznia 2010

Jako że w kalendarzu mamy już luty, to czas podsumować ubiegły miesiąc.

Styczeń za oknem zdominował siarczysty mróz, a najważniejszą informacją na moim blogu była podwyżka. Od tego miesiąca zarabiam już nie 2 000 zł tylko o 100 zł więcej. Wyższą wypłatę już dostałem i patrząc na wyższą kwotę przelewu poczułem się znacznie lepiej. Moim celem jest jednak niezmiennie podwojenie wypłaty. 100 zł to dopiero początek, czuję że o każdą kolejną podwyżkę będzie znacznie trudniej.

Dużo czasu poświęciłem nauce Excela. Ma to być umiejętność, która umożliwi mi zarabianie większych pieniędzy w pracy. Zastanawiam się dodatkowo nad stworzeniem bloga, na którym dzieliłbym się swoją wiedzą. Nie wiem tylko, czy taki blog byłby komuś potrzebny.

Początek roku zacząłem od podstaw inwestowania
, czyli założenia konta osobistego i rachunku maklerskiego. Kilka wpisów poświęciłem też zarządzaniu czasem. Bardzo się cieszę, że czytacie moje wpisy, a grono odwiedzających stale się powiększa.

Stan mojego portfela znacznie się zwiększył. W styczniu dołożyłem aż 900 zł, dzięki czemu dysponuję już kwotą 3 669,24 zł. Dziś wysłałem dodatkowe 500 zł, które już jutro zasilą stan rachunku. Za cel postawiłem sobie uzbieranie 7 000 zł do końca roku i muszę przyznać, że na razie dobrze mi idzie.

4 komentarze:

 1. Taki blog byłby niezły, ale raczej dla pracujących często w excelu, lub szukających doraźnej pomocy (myślę, że niewielka ilość czytelników). Pewnie łatwiej byłoby Tobie się uczyć, kiedy byś to opisywał (lub systematyzował wiedzę).

  Osobiście bym czytał takiego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za opinię. Pomyślałem sobie o stworzeniu bloga, na którym opisywałbym sztuczki excelowe, np. jak stworzyć listę rozwijaną.

  Nie chodzi mi głównie o to, żeby zdobyć stałych czytelników, ale raczej pomóc ludziom w konkretnych problemach lub doszkolić w jakimś konkretnym aspekcie.

  Sam uczę się z książek i internetu. Tworząc wpisy też pewnie doszkoliłbym się w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram, z chęcią sam bym nauczył się jakiś praktycznych rzeczy z excela, ktore przydaja się chociażby w pracy a przy okazji prowadzenia takiego bloga samemu można się dużo nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to mam już dwóch czytelników :) Powiedzcie, jak wyobrażalibyście sobie takiego bloga, o czym miałbym tam pisać i w jaki sposób? Czy opcja bloga z konkretnymi wskazówkami, jak napisałem w powyższym komentarzu, byłaby interesująca?

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...