niedziela, 2 maja 2010

Podsumowanie kwietnia 2010

Podsumowanie moich finansów w kwietniu 2010 r.

Kapitał początkowy: 1 500 zł
Zainwestowany kapitał: 5 326,45 zł

Wartość razem: 5 758,98 zł

Lokaty:
4 Lokaty Optymalne Open Finance 2 224,48 zł

Fundusze inwestycyjne: 598,88 zł
Pko Skarbowy 300,07 zł
UniKorona Pieniężny 298,88 zł

Gotówka: 2 935,62 zł

moje finanse ynwestor


Dołożyłem właśnie kolejne 500 zł do portfela i zbliżam się do 6 000 zł. Z miesiąca na miesiąc mój portfel rośnie, z czego jestem bardzo zadowolony.


Za kilka dni kończą się lokaty Open Finance. Nie zamierzam ich przedłużać. Zdecydowałem, że nie będę dawcą taniego kapitału dla banków. Nie mam zamiaru lokować swoich pieniędzy na tak niski procent. Poszukam dla nich miejsca gdzie indziej.

Fundusze pieniężne na razie rozczarowują. Inwestycja w fundusze jest długoterminowa, więc jestem na razie spokojny. W maju zapewne pojawią się nowe rodzaje funduszy.

14 maja na warszawskiej giełdzie zadebiutuje Pzu. Nie zapisałem się na akcje tego giganta ubezpieczeniowego, ale mam zamiar z uwagą obserwować debiut. Oprócz Pzu obserwuję również Pge, które jest coraz tańsze. Jeśli cena wciąż będzie spadać, to zastanowię się na zakupem sporego pakietu akcji.

Zastanawia mnie sytuacja w strefie euro. Pogarsza się sytuacja budżetowa krajów PIIGS (Portugalia, Włochy, Irlandia, Grecja, Hiszpania). Waluta euro na pewno zareaguje nerwowo. W maju trwać będzie też kampania prezydencka w Polsce, co na pewno wpłynie na sytuacje naszej waluty. Zamierzam kupić trochę euro, choć jeszcze nie zdecydowałem, w jakiej formie.

W kwietniu wprowadziłem kilka zmian na blogu. Od niedawna czytelnicy mogą otrzymywać posty w formie e-maila. Wystarczy wpisać swój adres mailowy w pasku bocznym bloga.

subskrypcja feedburner

W ciągu ubiegłego miesiąca na blogu pojawiły się dwa przełomowe wg mnie wpisy. Starałem się udowodnić, że analiza techniczna nie działa. Wpis okazał się sukcesem i pobił dotychczasowy rekord ilości komentarzy. Pojawił się też pierwszy gościnny wpis na moim blogu. Marek, autor bloga Droga do wolności napisał fachowo o certyfikatach strukturyzowanych. Wielkie dzięki dla Marka! Gdyby inni blogerzy byli zainteresowani wpisami gościnnymi, to proszę o kontakt.

Jak wiecie, prowadzę też bloga Abc Excel o programie Microsoft Excel. Blog ten ciągle się rozwija. Można na nim znaleźć już całkiem sporo. Zachęcam wszystkich do subskrypcji.

5 komentarzy:

 1. Bardzo miło jest mi patrzeć jak rośnie :) mimo, że to nie mój kapitał ;). Czekam z niecierpliwością na wpis o tym gdzie zdecydujesz ulokować się kasę, która wróci z lokat w OF.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe :) Jeszcze nie zdecydowałem, gdzie ulokować te pieniądze. Może masz jakąś sugestię?

  OdpowiedzUsuń
 3. Następny szczebel na drabince ryzyka to fundusze, a tutaj wybór przeogromny więc sugerowałbym rozpocząć poszukiwanie dobrego funduszu. Tak żeby po odjęciu % za zarządzanie, podatku Belki i inflacji wyszło lepiej niż na lokacie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy masz jakiś konkretny na oku?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale mnie ciągniesz za język ;) myślałem bardzo intensywnie o funduszach Unikorony i pewnie bym zakupił trochę jednostek, ale czekałem aż lokata w Mbanku się zakończy. Na szczęście koniec lokaty wypadł w tym tygodniu i uratowało mnie to przed niezłym zjazdem na wartości.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...