poniedziałek, 22 lutego 2010

Decyzja negatywna

Jak wiecie, w piątek złożyłem wniosek o przyznanie karty kredytowej Visa Silver Getin Noble Banku. Zgodnie z obietnicą doradcy otrzymałem dziś telefon z odpowiedzią.

Decyzja w sprawie przyznania karty kredytowej jest niestety negatywna. Dowiedziałem się tylko, że powodem odmowy jest mój Bik. Niczego więcej nie wiem i się nie dowiem, bo bank zastrzega sobie prawo do nie informowania klientów o przyczynie nie przyznania kredytu.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony. Nigdy wcześniej nie brałem żadnego kredytu, więc moja historia w Bik-u nie powinna budzić wątpliwości. Tymczasem okazało się inaczej.

Zastanawiam się teraz co takiego analityk wypatrzył w moim Bik-u. Czy przyczyną był negatywny wpis czy może brak jakichkolwiek wpisów?


Zła historia w Bik-u nie jest możliwa. Nie brałem nigdy żadnego kredytu! Myślę, że w mojej historii kredytowej nie ma po prostu niczego. Bank z tego właśnie powodu nie udzielił mi kredytu. Takie jest moje przypuszczenie. Bank po prostu poczuł, że na mnie nie zarobi i tylko dlatego nie udzielił mi kredytu. Możliwe, że Bik to tylko wymówka.

Dla pewności zamierzam jednak zamówić raport z Biura Informacji Kredytowej. Z tego, co wiem, mogę to zrobić bezpłatnie raz do roku. Sam przekonam się, co analityk tam zobaczył. Nie chciałbym, żeby okazało się, że jednak moja historia w Bik jest negatywna, bo powoli przymierzam się do wzięcia kredytu hipotecznego. W takim wypadku każdy bank mógłby odmówić mi udzielenia takiego kredytu.

Jeśli chodzi o zarobki z karty kredytowej, to póki co wzięły w łeb. Nie poddam się jednak tak szybko i spróbuję ponownie za jakiś czas.

Czytelnikom polecam mój pomysł na własny dochód pasywny. Przy żelaznej dyscyplinie i bez ryzyka możecie zarobić kosztem banku.

16 komentarzy:

 1. Na bank masz pusto chociaż dopiero jak weźmiesz raport to sam zobaczysz.
  CHyba że anale z getinu czytają Twój blog i domyślili się, że chcesz na nich zarobić i odmówili Ci karty "w celu ochrony interesu banku".

  OdpowiedzUsuń
 2. "Na bank" to nie jest dobre określenie w tej sytuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bym spróbował jeszcze raz złożyć wniosek, ale z mniejszym limitem bo szczerze mówiąc 12 tys. limitu przy zarobkach 2100 netto to jest lekkie przegięcie. zwłaszcza, że już się skończyło dawanie kredytówek ot tak sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli nigdy nie miałeś żadnego kredytu to czysty BIK jest podobną przeszkodą jak opóźnienia w płatnościach. Dodatkowo jak wspomniał grapkulec wysoki limit był najprawdopodobniej powodem odrzucenia wniosku oraz brak konta w getinie (nic nie pisałeś na ten temat).

  Na Twoim miejscu
  a) obniżyłbym limit kredytowy do jakiś 3-5 tysięcy
  b) jak zostanie odrzucony to brałbym kredytówkę nawet na 6-9 miesięcy w banku w którym masz ROR i wpływa Twoja pensja
  c) zlikwidować ją i potem składać wniosek w getinie
  d) jeżeli masz dużo lokat w Openie to tam też możesz złożyć wniosek - są bardzo liberalni mi dali kartą z limitem 9 tysięcy bez zaświadczeń o dochodach itd. (tzn. chcą dać a ja rozmyślam)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja stawiam, że czytali Twojego bloga :)
  A tak na poważnie to zdecydowanie obniż limit!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z przedmówcami:
  czysta historia w BIK to dowód, że jesteś złym pożyczkobiorcą ;) i trzeba jak najszybciej to poprawić.
  Bank nie wie, czego może się po Tobie spodziewać....Dziwne, ale multum osób stara się o kredyty, więc mogą przebierać wśród ludzi, którzy ładnie już spłacali jakieś raty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako kredytobiorca potwierdzam to, co wyzej napisano, brak historii kredytowej i wysoki limit na karcie prawdopodbnie zniechecily bank do udzielenia kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że się nie udało, ale patrząc na to z drugiej strony nie jesteś w sytuacji, w której potrzebowałbyś tych pieniędzy bardzo pilnie. Ja zaglądnąłbym do raportu BIKu (z tego co mówisz to pewnie będzie tam pusto) i spróbował jeszcze raz z mniejszym limitem (chociaż z tego co pamiętam zaznaczyłeś we wniosku o kk, że może być tyle lub mniej) dlatego myślę, że to brak historii kredytowej spowodował decyzję odmowną. Jeżeli planujesz kupno kredytu na mieszkanie/dom to może jednak warto byłoby postarać się o tą kk.
  Zaglądnij do OpenFinance, może tam się uda.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wasze rady są bardzo cenne. Niech plan będzie taki. Zamówię teraz raport z Bik. Jeżeli niczego nieoczekiwanego w nim nie będzie, to znów zawnioskuję o Visę Silver. Kolejny wniosek złożę jednak nie wcześniej niż za 3 miesiące. Z kartami innych banków dam sobie na razie spokój.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące BIK mogę postarać się pomóc. Zachęcam do przeczytania posta na moim blogu http://ekonomalia.blogspot.com/2010/01/raport-bik-sa-jak-sobie-poscielisz-tak.html

  Jeżeli chodzi o weryfikację do karty kredytowej mogłeś zostać odrzucony ze względu na niski dochód w stosunku do wnioskowanego limitu, wspominasz o braku zobowiązań kredytowych, czysty BIK bez aktywnych lub zamkniętych Biorków jest podstawą do negatywnej decyzji.

  Niezapłacone rachunki nie znajdą się w raporcie BIK, ale informacja mogła trafić do KRD (o czym zostałbyś powiadomiony listem poleconym). Jeżeli płaciłeś terminowo rachunki nie masz się czego obawiać. Trafiłeś na dobry dzień analityka albo Twój scoring był na tyle niski, że wniosek został odrzucony.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki za pomoc. Na pewno skorzystam. Też znam się na Bik-u i również zamierzam opublikować post na ten temat.

  Co do decyzji negatywnej to zdziwiło mnie to, że analityk odrzucił wniosek. Spodziewałem się raczej decyzji pozytywnej, ale z mniejszym limitem. Specjalnie zaznaczyłem taką opcję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeżeli chciałeś na tej karcie jedynie zarabiać korzystając z darmowych przelewów, to nie masz czego żałować. Od marca bodajże, przelewy, nawet te w odziale będa obciążone prowizją, koniec eldorado.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzięki za cynk. Szkoda tych przelewów, bo to dobra okazja była. Ciekawe, czy dla promocyjnej oferty to też będzie obowiązywać?

  OdpowiedzUsuń
 14. Minęło tyle czasu a nie napisałeś nic o rezultatach wyciągu z BIK i dalszych losach kredytówki.

  OdpowiedzUsuń
 15. @ Anonimowy

  Na tę chwilę odłożyłem moje plany zarabiania na kredytówce w nieokreśloną przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 16. No niestety, z BIKIEM jest o tyle problematyczna sprawa, że często czyni różne cuda i ciężko odgadnąć, co akurat miał na myśli: http://czyszczeniebiku.pl/

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...