piątek, 6 kwietnia 2012

Bezpieczeństwo inwestycji

Dziś chciałbym poruszyć bardzo ważny temat. Chodzi o bezpieczeństwo inwestycji giełdowych.Jako że sytuacja ekonomiczna jest bardzo niepewna, to przygotowałem opracowanie sytuacji finansowej spółek giełdowych. Poniżej wklejam tabelkę ku przestrodze.źródło danych: StockWatch.pl


To tylko wybrane przykłady. W tym momencie kondycja finansowa wielu spółek giełdowych jest niewesoła.

W tym tygodniu zarząd DSS złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu. Wkrótce mogą bankrutować kolejne spółki giełdowe (szczególnie z branży budowlanej).

Z tego względu mam prośbę. Przed zainwestowaniem w spółkę giełdową, sprawdź jej wyniki finansowe. Może się okazać, że unikniesz wysokich strat.

10 komentarzy:

 1. Jak się nie patrzy na wyniki finansowe to nie powinno się w ogóle inwestować ;-) - ale przestroga bardzo dobra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Autor ma rację, warto uważnie czytać raporty finansowe spółek giełdowych. Oprócz zadłużenia, warto zwrócić uwagę na wskaźniki płynności finansowej, np. na stosunek aktywów obrotowych do zobowiązań krótkoterminowych i na wysokość wolnych środków pieniężnych w stosunku do zobowiązań krótkoterminowych. Wartości te możemy porównywać np. do średnich z danego sektora...

  OdpowiedzUsuń
 3. Inwestycje giełdowe są bezpieczne ale ryzykowne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. przyszedł czas na niepewność, strach i mnożące się upadłości spółek inwestując teraz musimy się liczyć z tym ryzykiem że wybierzemy spółkę , która zaraz ogłosi upadłość .. niestety czasy niepewne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może. Tak twierdzi większość. Pozostali uważają, że to tylko media kreują taki scenariusz, a problemy są przejściowe. Akcje są przecenione i możliwe, że to dobry czas na zakupy. Ryzykantów nie brakuje :)

   Usuń
 5. A myślałeś może o inwestycjach długoterminowych w metale szlachetne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałem. Byłaby to dobra metoda dywersyfikacji. Niestety się na tym nie znam. Masz może wiedzę na ten temat? Udzielisz mi rady?

   Usuń
 6. Co zrobić by sytuacja finansowa poprawiła się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wziąć się za swoje finanse, spłacić długi, oszczędzać i potem te oszczędności pomnażać. Ja tak robię i efekty widać :)

   Usuń
 7. Zdecydowanie, przy jakiejkolwiek chęci inwestowania swoich środków, należy najpierw sprawdzić jak wygląda sytuacja. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to sytuacja na rynkach tak często się zmienia. Dlatego myślę, że warto tu korzystać ze sprawdzonych i w miarę bezpiecznych rozwiązań o które będziemy mogli być spokojni.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...