środa, 10 lutego 2010

Aktualizacja portfela 10/2/2010

Mój portfel inwestycyjny:

Kapitał początkowy: 1500 zł
Zainwestowany kapitał: 3776,45 zł

Wartość razem: 4167,94 zł

Lokaty: 4 Lokaty Optymalne Open Finance 2196,48 zł

Gotówka: 1971,46 zł

W portfelu inwestycyjnym pojawiły się 4 lokaty optymalne założone w Open Finance. Kwota każdej z nich to 549,12 zł. Dzięki tej kwocie oprocentowanie wzrasta do 5,98 % netto. Dzieje się tak, ponieważ
dzienne odsetki przy tej właśnie kwocie są zaokrąglane do 9 groszy. O tym właśnie triku dowiedziałem się na blogu App Funds, którego lekturę polecam.

Na razie zrezygnowałem z inwestycji w certyfikaty strukturyzowane. Kurs euro wynosi 4,07 zł, a kurs dolara to 2,97 zł. Myślę, że wkrótce trochę spadną, więc cierpliwie czekam.

Gotówka spoczywa sobie spokojnie na rachunku w Alior Banku i czeka na lepsze czasy na giełdzie. Zrezygnowałem ostatnio z karty płatniczej, bo Alior Bank zmienił ostatnio taryfę opłat i prowizji, zgodnie z którą opłata za korzystanie z karty kosztowałoby mnie 9 zł miesięcznie. Moje finanse osobiste są teraz w niebezpieczeństwie, bo mam tylko jedną kartę płatniczą. Gdyby coś się z nią stało, to zostaję bez pieniędzy.

W związku z tym, że nie lubię ryzykować, postanowiłem złożyć wniosek o kartę kredytową. Którą kartę kredytową byście mi polecili?

5 komentarzy:

 1. Mam kilka tricków na zwiększenie wydajności twojego kapitału. Jeżeli jest to czysty kapitał inwestycyjny dobrym pomysłem jest założenie konta mocnooszczędzającego w polbanku bądź kont oszczędnościowych w eurobanku.

  Co do zagrożenia finansów osoboistych brakiem karty tak bym się nie przejmował o ile masz u siebie w mieście oddział Alior Banku. Wtedy możesz za darmo wypłacić kasę w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chwalę sobie Srebrnego MasterCarda z AliorBanku: 1% cashback i brak opłat za utrzymanie (przy odpowiednim rocznym obrocie). Ostatnio chyba coś się pogorszyły warunki jeśli chodzi o cashback, ale i tak nie jest źle.

  OdpowiedzUsuń
 3. KK z aliora nie bierz po przeskoczysz z deszczu pod rynne na taką samą opłatę, a wyrabianie obrotu na siłe mija się z celem.

  Może Keep It Simple z Open FInance?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra karta to polbanku ery. Nietety jej nie mam więc nie mogę mówić z własnego doświadcznenia. Kartę Aliora mam średni obrót 1000 zł mieisęcznie i z tego 5 zł wraca do mnie. 4 transakcje miesięcznie i zwolniony z opłaty. U mnie z tym nie ma problemu bo płacę nią za lunch.
  Plus to przelew z karty ale trochę drogi.

  Mam jeszcze kartę Citibanku plus duża liczba zniżek i możliwość opłacania nią bezprowizyjnie rachunków - woda, gaz, prąd, telefon.

  I mBanku - ją mam ze względu na wysoki limit. Jakieś tam zniżki są, no i z tych 3 to ma najlepszy przeliczniki przy walutach obcych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za Wasze opinie. Wybrałem już chyba kartę dla siebie, ale wciąż liczę na kolejne komentarze.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...