niedziela, 31 stycznia 2010

Aktualizacja portfela 31/1/2010

Mój portfel inwestycyjny:

Kapitał początkowy: 1500 zł
Zainwestowany kapitał: 3276,45 zł

Wartość razem: 3669,24 zł

Gotówka: 3669,24 zł

Wyleciałem z akcji Asseco Bs na zleceniu stop loss. Zarobiłem 9,90 zł na czysto. Jako że są to moje pierwsze kroki na giełdzie (na Gpw jestem dopiero od pół roku), to jestem bardzo zadowolony. Kwota nie poraża, ale każda transakcja, na której zarabiam, bardzo mnie cieszy. Teraz przez dłuższy czas zamierzam trzymać się z dala od akcji, ponieważ nie dość, że na giełdzie jest drogo, to wg mnie potencjał do wzrostu kursu akcji jest bardzo ograniczony.


Mam jednak zamiar przyglądać się sprawozdaniom finansowym spółek. Zaznaczam jednak, że spółka musiałaby opublikować zaskakująco świetne wyniki, żebym zdecydował się na zakup jej akcji. Nie zamierzam tracić własnych pieniędzy, bo giełda wg mnie nie pójdzie przez dłuższy czas w górę. Możliwe są 2 scenariusze – konsolidacja albo spadki.

Nie założyłem jeszcze żadnej lokaty optymalnej. Zamierzam to zrobić jutro. Promocja trwa do 2/2/2010. Ciekawe czy po raz kolejny zostanie przedłużona?

W tym tygodniu mam też zamiar zakupić certyfikaty inwestycyjne, aby zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. Nie podjąłem jeszcze decyzji, który dokładnie certyfikat kupię. Może wy macie któryś na oku?

2 komentarze:

  1. czy od tego 9,90 zł trzeba zaplacic podatek?
    Tak dlugo jak rozrozniasz spekulacje od inwestycji powinienes byc ok.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, będę musiał zapłacić podatek. Już niedługo powinienem otrzymać pit z biura maklerskiego za transakcje za 2009 rok. Możesz spodziewać się wpisu na ten temat.

    Asseco Bs to spółką, którą najdłużej miałem w swoim portfelu, więc jak najbardziej była to inwestycja. Kiedyś zdarzyło mi się pospekulować, ale wolę długoterminowe inwestycje.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...