środa, 13 stycznia 2010

Aktualizacja portfela 13/1/2010

Mój portfel inwestycyjny wygląda teraz w ten oto sposób:

Kapitał początkowy: 1500 zł
Zainwestowany kapitał: 3276,45 zł

Wartość razem: 3673,11 zł

Biuro maklerskie: 265,80 zł

Assecobs 30 akcji 265,80 zł

Gotówka: 3407,51 zł

Wyleciałem na stop loss z akcji Stąporkowa ze stratą 19,60 zł. Kursem wahnęło i wycena akcji wydała mi się nienaturalnie niska, więc odkupiłem walor po niskiej cenie i sprzedałem z zyskiem 14 zł. Po mojej transakcji akcje znów spadły, ale nie udało mi się ich jeszcze raz odkupić. W efekcie moja strata wynosi 5,60 zł. Najśmieszniejsze jest to, że część straty odrobiłem, kiedy kurs w ciągu dnia spadł o prawie 3 %.

Na moim rachunku maklerskim pozostało samotne Asseco Bs, które kupiłem ponad 3 miesiące temu. Wierzę w dalszy wzrost kursu tej spółki, więc póki co nie zamierzam sprzedawać. Dla bezpieczeństwa stop loss ustawiłem dość blisko.

Na giełdzie zbliża się sezon raportów okresowych. Rynek spodziewa się, że wyniki spółek będą
znacznie lepsze od zeszłorocznych. Wg mnie ceny akcji zawierają już dyskonto (czyli dobre wyniki są już wliczone), ale zamierzam obserwować wyniki, bo a nuż któraś ze spółek zachwyci.

Na giełdach w Usa sezon raportów zaczął się źle, ponieważ aluminiowy koncern Alcoa zamiast niskiego zysku pokazał dość sporą stratę.

Za część kapitału zamierzam otworzyć lokaty optymalne po 549,12 zł każda w Open Finance. Zgodnie z sugestią Marka, z otwarciem lokaty na start poczekam do momentu osiągnięcia 5 000 zł.

Zamierzam teraz odejść trochę od giełdy, żeby skupić się na rozwoju osobistym. Moim celem jest podwojenie pensji, więc chciałbym spokojnie dążyć do zamierzonego celu.

4 komentarze:

 1. W tym momencie ta oferta open finance'a jest aktualna do 19 stycznia - pewnie i tak przedłużą, ale ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, wiem. Muszę się streszczać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet jakby nie przedłużyli to od złożenia wniosku masz 2 tygodnie na wpłatę. Przy lokacie optymalnej był to tylko tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że wiążącą datą nie jest data złożenia wniosku, lecz wpłynięcia pieniędzy/założenia lokaty.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...