niedziela, 6 grudnia 2009

Start

Witajcie!

Zakładam tego bloga, żeby zachęcić Was do inwestycji. Pokażę, że można rozpocząć nawet z niskim kapitałem i elementarną wiedzą.

na początek

Swoją przygodę z inwestowaniem rozpocząłem bez wiedzy, doświadczenia i z niską kwotą 1500 zł. Łączna wartość posiadanych w tej chwili akcji to 1800 zł. Do tej pory zakończyłem już kilka inwestycji i jak na razie osiągnąłem z nich zysk w wysokości 381,78 zł.

Póki co inwestuję tylko w akcje spółek notowanych na GPW, ponieważ uważam, że trend wzrostowy na giełdzie będzie trwał jeszcze przez dłuższy czas. Jako że zdaję sobie sprawę z wysokiego ryzyka tego typu inwestycji, zawsze używam zabezpieczenia w formie stop loss z dopuszczalną stratą w wysokości max 2 % kapitału.

Obecnie posiadam akcje 6 spółek:


Arteria SA - firma telemarketingowa budująca multikanałowy model sprzedaży

Asseco Business Solutions SA - dostarcza wysokiej jakości rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Polski Koncern Mięsny Duda SA - firma rodzinna o blisko dwudziestoletniej historii, przekształcona w grupę kapitałową skupiającą firmy działające w branży mięsnej: produkcyjne, handlowo-usługowe oraz rolno-hodowlane

Dom Maklerski IDM SA - dom maklerski oferujący pełen zakres usług finansowych na rynku kapitałowym, wyspecjalizowany szczególnie w przeprowadzaniu ofert publicznych

Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków SA - producent i wykonawca instalacji kotłowych dla branży energetycznej, m.in. urządzeń chroniących środowisko przed odpadami powstającymi w procesie wytwarzania energii.

Vistula & Wólczanka SA - firma odzieżowa zarządzająca własnymi markami oraz prowadząca dystrybucję marek globalnych

W każdą ze spółek zainwestowałem z innego powodu. Żadnej z inwestycji nie zamierzam zakańczać, ponieważ wciąż mam nadzieję na wzrost kursów. Jedynym powodem sprzedaży akcji może być aktywacja zlecenia stop loss, ponieważ wszystkie moje inwestycje zabezpieczam w ten właśnie sposób.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że są to jedynie moje decyzje inwestycyjne i nie powinniście się nimi sugerować. Blog prowadzony jest wyłącznie dla idei. W związku z tym w stopce bloga gościć będzie stosowna rekomendacja:

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .
Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...