Jak zacząć inwestować?

Z założenia mój blog ma charakter edukacyjny. Z każdym dniem się rozwija i już teraz każdy może znaleźć na nim informacje o tym, jak zacząć własne inwestycje (tak jak ja to zrobiłem).

A więc jak zacząć inwestować?

Na początek trzeba uświadomić sobie o istnieniu procentu składanego. Mówi on tyle, że w długim terminie pieniądz robi pieniądz. Z tego względu regularne oszczędzanie nawet drobnych kwot jest tak ważne. Po więcej szczegółów zapraszam do lektury wpisu o tym, jaka jest istota oszczędzania.

Skoro już wiemy, że warto oszczędzać, to teraz ustalmy sobie cele osobiste. Moim celem jest odłożenie minimum pół miliona do końca 2036 roku. Nie przez przypadek wybrałem właśnie tę datę. Chciałbym przejść na emeryturę w wieku 50 lat.

Do zarządzania finansami osobistymi potrzebne jest nam konto osobiste. Na moim blogu dowiesz się, jakie konto osobiste wybrać. Dodatki do konta osobistego, które polecam to karta płatnicza i polecenie zapłaty. To one pozwolą na zarządzanie własnymi pieniędzmi.

Kiedy już oszczędzimy trochę pieniędzy, to możemy już zacząć inwestycje. Do inwestowania potrzebny jest rachunek maklerski. Pisałem też, jaki rachunek maklerski wybrać.

Z takim arsenałem jesteśmy już gotowi na podróż w drodze do niezależności finansowej. Podróż tę ułatwi nam na pewno awans zawodowy i wzrost zarobków. Tylko uwaga! Ludzie z natury im więcej zarabiają tym więcej wydają. Nie warto brać kredytów - chyba, że tylko dobre kredyty.

Życzę powodzenia i dużo wytrwałości, bo przecież warto być wytrwałym.

Wszystkich inwestorów zachęcam też do lektury bloga Ynwestycje i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...