czwartek, 1 lutego 2018

Podsumowanie stycznia 2018

Nowy rok, kolejne podsumowanie. Oto, jak prezentują się wyniki inwestycji styczniowych.


Kapitał początkowy: 1 500 zł (wrzesień 2009 r.)
Zainwestowany kapitał: 119 500,00 zł

Wartość razem: 183 856,36 zł (+ 2 832,98 zł m/m)

Nowy rok, nowe cele no i nowe inwestycje. Zapraszam do lektury.Kruszec

Kurs złota nieznacznie spadł.

Kryptowaluty

Wg mnie kryptowaluty to przyszłość, czy nam się to podoba czy nie. Jesteśmy już na nie skazani. Śmiem wręcz twierdzić, że zainwestowane w niech pieniędzy już nigdy nie wypłacę w złotówkach czy dolarach.

Na dobry początek postanowiłem zainwestować w najpopularniejszą kryptowalutę czyli BitCoina. Będę śledził rozwój rynku kryptowalut, jednak na ten moment zakładam comiesięczne wpłaty do momentu dojścia do minimum 15% portfela.

Obserwuję: Ethereum, IOTA, Monero

Nieruchomości

Bezproblemowo. Garaże stoją a opłaty za wynajem terminowo wpływają na rachunek.

Akcje

W styczniu WIG pobił rekord wszechczasów. To świetna informacja. Czy będzie kontynuował wzrosty? Zamierzam się o tym przekonać, bo nie sprzedają posiadanych akcji.

IMS lekko spadł. Czekam cierpliwie.

LPP ciągle rośnie. Pozwalam zyskom rosnąć.

Oponeo.pl odbił. Od jakiegoś czasu martwiłem się o tę spółkę lecz wzrosty nadeszły. Mam nadzieję na zysk.

Play prawie bez zmian.

Obserwuję (bez zmian): AmRest, CCC, PlayWay

Fundusze Inwestycyjne

Niewiele się działo. Fundusz surowcowy potaniał, ale pozostałe nadrobiły. To dyskretne zmiany, więc nie dokonuję żadnych zmian.


Gotówka

Po inwestycji w BitCoina ilość gotówki spadła, choć i tak mam jej za dużo. W lutym zapewne kupię Ethereum. Może również w portfelu akcyjnym coś się zmieni.

Mój komentarz

Wydaje mi się, że decyzja zainwestowania w kryptowaluty, to najpoważniejsza decyzja od momentu kupna garażu. Mam nadzieję, że kryptowaluty przyniosą mi zyski. Również liczę, że blog Ynwestycje zyska nową świeżość.

Licze również na kontynuację wzrostów na giełdzie. Zamierzam zaryzykować i starać się ugrać na tych wzrostach jak najwięcej. Pobicie rekordu wszechczasów jest ważnym znakiem, że giełda jest gotowa na dalsze wzrosty.

Co do innych aktywów spodziewam się dalszego wzrostu kursu ropy oraz idącego wraz z nią spadku notowań dolara. Rozważam kupno certyfikatów RCFL5OIL na wzrost ceny ropy.

13 komentarzy:

 1. Ładne podsumowanie, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak można inwestować coś, co nie ma wartości. Wg mnie ten bitcoin to zły pomysł. Nie mówiąc już o innych kryptowalutach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kryptowaluty mają tak samo umowną wartość jak banknoty w portfelu.. I gdybyś miał wiedze historyczną to wiedział być że w przeszłości wszystkie waluty FIAT upadały..

   A do autora bloga, to miesiąc temu w komentarzach pisałem. Radziłem dobrze przemyśleć moment wejścia aby mniej stracić. Na razie widzę że będziesz stratny, ale jeśli inwestycja ma być na 4 lata to zysk się pojawi..

   Usuń
 3. A co moge kupic za bitcoina? Cos na czarnym rynku czy moge kupic jakies namacalne dobro? Moze ktos to wyjasni?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedyne co przenosi wartość w czasie niezależnie od fiat (krypto to fiat) to nieruchomości, złoto, produkcja przemysłowa i wydobycie. Obecnie mamy banki na akcjach rynków rozwiniętych, obligacjach - ujawni się później, nieruchomości. Dla mnie krypto to papierek lakmusowych tej hossy, który mówi że płynność się kończy, nadejdzie czas gotówki i złota. Szykuje się rzeź na dolarze i Chiny pod to grają. Spada wartość dolara, większe odsetki od długu dzięki FED, jednocześnie FED sprzedaje bezwartościowe obligacje z lat 2008+ i zabiera płynność z rynku, akcje rosną dzięki buybackom firm które wracają dzięki obniżce podatków. Chinka waluta się umacnia. W momencie gdy bubacki się skończą ludzie zaczną uciekać do obligacji, ale w międzyczasie rozkręci się inflacja, więc gotówka i złoto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie zgadzam się z Twoją opinią. Wyjścia ze spirali zadłużenia są 2: inflacja albo wojna.

   Usuń
 5. Autorze bloga przemyśl proszę ponownie inwestycję w krypto

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe podsumowanie! Czekam na kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak naprawdę to jest mega ciekawy blog.Na pewno od dzisiaj będę na niego bardzo często zaglądał.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...