niedziela, 9 lipca 2017

Podsumowanie czerwca 2017 (rekordowy wzrost!)

Zapraszam do podsumowania inwestycji w czerwcu. Było naprawdę ciekawie i co najważniejsze zanotowałem historyczny rekord.


Kapitał początkowy: 1 500 zł (wrzesień 2009 r.)
Zainwestowany kapitał: 105 500,00 zł

Wartość razem: 169 264,60 zł zł (+11 914,64 zł zł m/m)

Jak widzicie powyżej, portfel w czerwcu bardzo urósł. Tym bardziej zapraszam więc do podsumowania, w którym dowiecie się, co dokładnie się stało.


Kruszec

Złoto ciągle tanieje. Nie zamierzam pozbywać się swojej sztabki. Prędzej dokupię niż sprzedam.

Nieruchomości

Nic wielkiego się tu nie dzieje. Opłata za wynajem wpływa regularnie na konto.

Akcje

To właśnie dzięki akcjom portfel w czerwcu zaliczył największy w historii moich inwestycji miesięczny wzrost. Wszystkie spółki zanotowały wzrosty, ale to na akcjach Ailleron zarobiłem aż 6 850 zł! Takiego miesiąca jeszcze nie było.

Ailleron wprost wystrzelił po pomyślnych dla biznesu spółki informacjach. W ciągu miesiąca akcje zrosły do 20,50 zł z 13,65 zł (+50,2%). W takich chwilach żałuje się tylko, że nie ma się większego pakietu. A pomyśleć, że powoli zastanawiałem się nad realizacją zysków z akcji tej spółki.

Benefit ciągle rośnie. Ta spółka prowadzi stabilny i perspektywiczny biznes. Również mam nadzieję nie pozbywać się jej przez dłuższy czas i pozwolić zyskom rosnąć.

IMS wypłacił w czerwcu dywidendę (3,41%). Kurs lekko wzrósł. Rewelacja.

Również Kruk zanotował dywidendę (0,64%). Ma wpłynąć na rachunek z początkiem lipca. Kurs również rośnie.

LiveChat również nie rozczarował. Akcje są droższe niż miesiąc temu.

PGS Software również nie rozczarował. Dodatkowo dywidenda wpłynie w połowie lipca (2,66%).

Obserwuję: Bogdanka, Wawel, CCC


Fundusze Inwestycyjne

W czerwcu nastąpiła mała roszada.

Postanowiłem pożegnać się z jednostkami funduszu Legg Mason Pieniężny. Nie byłem zadowolony z jego wyników. Chciałem również przenieść część inwestycji w bardziej ryzykowne instrumenty, by skorzystać z dobrej koniunktury.

Zakupiłem jednostki funduszu PKO Surowców Globalny. Uważam, że po hossie na giełdach przyjdzie kolej na surowce. Akcje wiecznie rosnąć nie będą i wydaje mi się, że surowce są w dobrej cenie i będą tylko rosnąć. Zobaczymy, jak będzie. Jestem dobrej myśli.


Gotówka

Do portfela dołożyłem jak zwykle 2 000 zł oszczędności. Dodatkowo wpłynęły opłaty za wynajem garaży. Po umorzeniu i nabyciu jednostek TFI pozostało mi prawie 10 000 zł. To bezpieczna kwota. W lipcu nie spodziewam się większych zakupów, ale sytuacja jeszcze pokaże.

Mój komentarz

Jeszcze miesiąc temu powątpiewałem w koniunkturę na giełdzie. Jestem wniebowzięty po wzrostach w czerwcu. Tym bardziej muszę pilnować swoich zysków, więc wystawiłem zlecenia stop loss.

Miesiąc temu pytałem, w co inwestować. Dziękuję za wszystkie komentarze i e-maile. Rady były bardzo różne i wg mnie wartościowe.

Radziliście przede wszystkim, bym nie kupował mieszkania pod wynajem. Po pierwsze uważacie, że portfel jest jeszcze za mały. Po drugie wg czytelników powinienem skupić się na tym, co idzie mi bardzo dobrze czyli garażach i akcjach. Posłucham was i nie kupię mieszkania pod wynajem. Pozostanę przy tym, na czym znam się najlepiej.

Dziękuję również za pomysł inwestycji w surowce. W czerwcu zakupiłem jednostki w funduszu surowcowym. Wydaje mi się, że to przyszłościowy kierunek inwestycji.

Pojawiły się również pomysły inwestycji w kryptowaluty. Przyznam szczerze, że nie znam się na tym i w ogóle nad tym nie myślałem. Obiecuję przyjrzeć się kryptowalutom i przemyśleć sens inwestowania w tę klasę aktywów. To faktycznie może być przyszłościowa inwestycja.

Dziękuję, że jesteście ze mną i staracie się pomóc w inwestycjach. Pozdrawiam życząc wysokich zysków.

14 komentarzy:

 1. gratuluję! imponujące wyniki. mam pytanie: sam uczyłeś się inwestowania na giełdzie czy robiłeś jakieś kursy/szkolenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie sam. Ale mam również wykształcenie ekonomiczne, co na pewno mi pomogło. Myślę, że wiele możesz się dowiedzieć z moich wpisów. Ten blog zawiera kilka lat moich doświadczeń.

   Usuń
 2. Gratulacje świetnych wyników, blog motywuje mnie do pracy nad własnymi inwestycjami. Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, gratuluję wyników! Mój mąż też się bawi trochę na giełdzie, dopiero zaczyna właściwie dlatego śledzę ten blog, żeby w miare możliwośći móc mu pomóc!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Gratuluje wyników, robią wrażenie.
  Czy możesz mi powiedzieć jak kupujesz jednostki unikorony i ipoppema? Ja mam konto DB makler, ale tam nie mam takiej możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupuję przez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku.

   Usuń
 5. Bardzo motywujące wyniki. Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow całość wygląda naprawdę obiecująco! Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow świetny wynik Naprawdę można pogratulować Ja dopiero jestem na początku drogi z inwestowaniem uczę się chłonę wiedzę i podglądam twój blog. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się dobić do takiego wyniku gratki

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie działa Credy. Moim zdaniem to naprawdę solidna marka. Porównywarka Credy24 to mistrzostwo świata i jestem w niej zakochany po uszy! Dzięki tej firmie zaoszczędziłem już setki, a to dopiero początek mojej przygody z pożyczkami!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mi sie tu podoba ciekawe informacje !

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...