poniedziałek, 7 stycznia 2013

Podsumowanie inwestycji w 2012 r.

2012 r. ...

To był dobry rok!


Wykres mówi dużo, a poniższe liczby jeszcze więcej.


1. stycznia 2012 r. miałem 17 220,65 zł.

1. stycznia 2013 r. było to już 26 939,74 zł

Ponad 56 % więcej!


W 2012 roku portfel powiększył się o 9 719,09 zł, z czego 8 089,30 zł to moje oszczędności, które wpłaciłem, a 1 629,79 zł to czysty zysk z inwestycji!

Jeszcze w 2009 roku nie miałem prawie żadnych inwestycji. Oszczędzam od dość niedawna, a już na inwestowaniu swoich pieniędzy zarabiam ok. 135 zł miesięcznie. Duża część z tej kwoty to odsetki od odsetek z wcześniejszych oszczędności. Pieniądze pracują jak kula śniegowa, co mnie bardzo cieszy.


Celem na 2012 r. było 27 500 zł. Zabrakło prawie 1 500 zł. Trochę się rozczarowałem prawdę mówiąc, ale ciągle mam motywację do zarabiania.


Cel na 2013 r. to 37 500 zł. Taką kwotę inwestycji chcę mieć za rok.

Uda się? Wierzę, że się uda! Liczę na Waszą pomoc i cenne komentarze.

10 komentarzy:

 1. Powodzenia, jak za dwa lata zamierzam Cię dogonić - zobaczymy czy się uda ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli stopa zwrotu około 9% netto za 2012 r.Nieźle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopa zwrotu niezła i na dodatek nie szarżowałem z ryzykiem.

   Usuń
 3. Super sprawa z dzieleniem się takimi zapiskami. Nawet, jeśli kiedyś przyjdzie zwątpienie, które jest przecież nieodłączną częścią długoterminowego planu, udowadniasz, że stosując konsekwencję i dyscyplinę możną osiągnąć każdy cel. Życzę wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Wiele już zwątpień za mną i pewnie wiele przede mną. Mam tylko nadzieję, że podołam.

   Usuń
 4. Jesteś bardzo konsekwentny, a do tego skuteczny. Tak trzymać. Myślę, że Twoje działanie może być inspiracją dla milionów rodaków, którzy nie wiedzą, jak zacząć. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. To jeden z celów bloga. Piszę: "Zobaczcie! Nie zarabiam kokosów. Oszczędzam. Inwestuję w ogólnodostępne aktywa. Dzięki temu bogacę się." Mam nadzieję, że zachęcę kogoś do pójścia moją drogą.

   Usuń
 5. @Adam Nowak
  Mogę polecić książkę o podobnym sposobie inwestowania do Twojego: Rozważny inwestor Macieja Rogali. Jest w niej opisanych kilka fajnych strategii oszczędzania połączonego z inwestowaniem oszczędzonych środków. Książka jest trochę grafomańska, ale wiedza w niej zawarta na pewno pomocna:).

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie gratuluje, bo cyferki bardzo ciekawe. Sam mam nadzieje, że ja moje inwestycje przyniosą również podobne, a może i większe zyski. Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...