niedziela, 1 kwietnia 2012

Podsumowanie marca 2012

Ciepły marzec już za nami. Zobaczmy, jakie są wyniki moich inwestycji.Kapitał początkowy: 1 500 zł (wrzesień 2009 r.)
Zainwestowany kapitał: 14 910,70 zł

Wartość razem: 19 500,04 zł

Akcje: 535,50 zł

Akcje New Connect: 451,50 zł

Fundusze inwestycyjne: 10 196,37 zł

Waluty: 1 153,15 zł (272,20 €) - lokata jednodniowa w Alior Banku

Gotówka: 7 163,52 zł na rachunku maklerskim w Alior Banku

Znów dołożyłem 500 zł do portfela. Oszczędzam, oszczędzam i inwestuję. Zobacz, jak to robię.
Akcje GPW

Akcje bez zmian. Tylko Ropczyce. Tylko albo i aż, bo po raporcie kwartalnym kurs akcji wystrzelił. Jestem na niewielki plus, ale akcje były znacznie wyżej. Nie zamierzam jeszcze sprzedawać. Skoro spółka się rozwija, to pozwolę zyskom rosnąć.

Przyglądam się też kilku spółkom. Są to: PGE, Tauron, Kogeneracja i Eurocash. Ostatnio bardzo zainteresowała mnie energetyka. Banki, deweloperzy, farmacja, budowlanka i surowce są poza obszarem moich zainteresowań. Myślę, że to nie jest dobry czas dla tych branż.

Akcje New Connect

Chcę dokupić Eurotax i ciągle przyglądam się Organic Farma Zdrowia. Pozostała część New Connect mnie nie interesuje. Czasy są za bardzo niepewne, żeby inwestować na New Connect. To nie czas do inwestowania w start-upy.

Fundusze inwestycyjne

Dokupiłem trochę jednostek w funduszu Idea Obligacji. Jestem zadowolony z jego wyników. W miarę spadku cen akcji dokupię też Ipopema mIndeks.Waluty

Przedłużyłem lokatę w Alio Banku. Oprocentowanie to tylko 1,9% z kapitalizacją miesięczną. Odsetek będzie mniej, ale ciężko teraz znaleźć dobrą ofertę depozytu w walucie €. Koniec lokaty nastąpi we wrześniu. Jeśli € do tego czasu mocno podrożeje, to może ją przewalutuję.

Gotówka

W marcu żadne zlecenia nie weszły. Czaiłem się na kupno akcji na niskich poziomach, ale nie miałem szczęścia do zakupów. W miarę spadków na giełdzie w kwietniu pewnie kupię akcje po cenach rynkowych z oczekiwaniem na wzrosty.Mój komentarz

Sytuacja w ekonomii bardzo się uspokoiła. Jako że pieniądze lubią spokój, to i wzrosty mogą w kwietniu nastąpić. Możliwe, że będzie to dobry czas na krótkoterminowe zakupy z horyzontem miesięcznym. Pamiętajmy o zasadzie: Sell in May and go away. Lato i jesień to zazwyczaj nie jest dobry moment na zakupy.

Pozdrowienia dla wszystkich czytelników.

12 komentarzy:

 1. Niezła kwota, Może kiedyś do takiej doje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze, a jeszcze kilka dnie temu Alior miał lokatę € 12-miesięczną oprocentowaną na 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata skończyła się w tym tygodniu. Nie załapałem się niestety.

   Usuń
 3. Gratuluje i powoli gonię w wynikach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Oszczędzam, oszczędzam i inwestuję. Zobacz, jak to robię."

  Wg mnie linie się bardzo ładnie rozjeżdżają. Bez jakiegoś specjalnego ryzyka a za razem trwale i stale.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się czym się kierujesz chcąc nabyć dodatkowe akcje Eurotax? dokładnie widać, że re akcje są od dłuższego czasu w trendzie malejącym i raczej nie widać aby miało coś się zmienić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Dam sobie spokój z tą spółką. Łapanie spadającego noża już nie raz wpakowało mnie w straty. Skupię się na rosnących spółkach. Zaproponujesz coś konkretnego?

   Usuń
  2. przyjrzałbym się Zpue. spółka daje perspektywę dłuższej i pewnej inwestycji. tylko akcje drogie jak dla skromnego inwestora.

   Usuń
  3. Dzięki za cynk. Przyjrzę się spółce szczególnie, że 2 tygodnie temu do akcjonariatu wszedł Amplico OFE. Na ile szacujesz potencjał wzrostów? Od grudnia ZPUE wzrosło już o ponad 50%.

   Usuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...