sobota, 7 stycznia 2012

Podsumowanie inwestycji w 2011 r.

2011 r. ...

Rok, w którym zaczął się wielki kryzys?
Rok straconych szans?
Rok bessy?

Nic z tych rzeczy!Sami zobaczcie.


1. stycznia 2011 r. miałem równo 10 000 zł.

1. stycznia 2012 r. było to dokładnie 17 220,65 zł

Ponad 72 % więcej!


W 2011 roku portfel powiększył się o 7 220,65 zł, z czego 4 390,28 zł to moje oszczędności, które wpłaciłem, a 2 830,37 zł to czysty zysk z inwestycji!

Jeszcze w 2009 roku nie miałem prawie żadnych inwestycji. Oszczędzam od mniej niż pół roku, a już na inwestowaniu swoich pieniędzy zarabiam ok. 250 zł miesięcznie.


Celem na 2011 r. było 20 000 zł. Zabrakło prawie 2 800 zł. I tak jestem zadowolony.


Cel na 2012 r. to 27 500 zł. Taką kwotę inwestycji chcę mieć za rok.

Uda się? Wierzę, że się uda! Liczę na Waszą pomoc i cenne komentarze.

20 komentarzy:

 1. Powodzenia, nieźle to wygląda. U mnie zysk za 2011 rok to około 900 złotych, no ale zaczynałem od 1000 zł więc nie jest chyba źle:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Damian

  Czyli zarobiłeś aż 90% w rok! Tylko pozazdrościć tak dobrego wyniku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zarobić a mieć to coś innego tutaj :) Po prostu nie wydał ich jakby to pewnie po części miało miejsce gdyby nie zaczął o tym myśleć :]

  Sądzę, że 10 tyś w rok, to teraz nie powinien być problem i podstawę masz większą, i doświadczenie także powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Sebastian Cezary

  Dzięki za budujący komentarz.

  Mam pytanie. Na czym wg Ciebie będzie można zarobić w 2012 r.? Czy to będzie rok dalszego wzrostu notowań złota? walut? akcji? Jak myślisz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć!
  Bardzo ładny zysk, jeżeli chodzi o tak nienawidzony przez niektórych 2011 rok.
  Myślę, że Twój cel 27,5k pln w tym roku jest jak najbardziej do osiągnięcia.
  Według mnie problemy w strefie euro się nasilą, jednak wystarczy odrobina doświadczenia, łut szczęścia, trochę odwagi i szczypta zdrowego rozsądku aby rok 2012 zakończyć z zyskiem lepszym niż 2011, czego Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń
 6. @ lecikasadokieszeni

  Dzięki :) Też myślę, że cel da się osiągnąć, ale wolałem (tym razem) postawić sobie bardziej realny i cel i ewentualnie go skorygować w górę.

  Mówisz, że problemy w strefie € się nasilą...? Więc pewnie opłaca się jeszcze więcej zainwestować w waluty? Problemy strefy € = osłabienie się złotówki. Którą walutę byś proponował? NOK? CHF? USD? JPY?

  OdpowiedzUsuń
 7. to tylko pogratulować wyniku i życzyć takiego samego 2012 warto zastanowić się nad kontraktami na dźwigni większe ryzyko ale też większa szansa zysku

  OdpowiedzUsuń
 8. @ynwestor

  Ja osobiście będę dalej będę dokupywał CHF, a jeżeli chodzi o inwestycje to szukam instrumentów rozliczanych w USD.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hehe, ja jestem bardzo początkującym inwestorem, ale najbliższy rok w ogóle mi się nie podoba. Tyle niewiadomych, że na pewno nie warto myśleć o inwestycji na długo. Najlepiej chyba będzie łapać chwilowe okazje, do tego jednak trzeba więcej doświadczenia i czasu na siedzenie przy notowaniach. Wszelkie surowce są już napompowane, kwestia tego jak długo to potrwa, ropa może dać kopa z powodu ewentualnej wojny.

  Ja myślę obserwować rynek gier, pisałem o tym u siebie(link pod nickiem). Jeśli firma ma zamiar wydać coś dobrego, wzrost raczej gwarantowany, raz dwa i jakiś zysk będzie.

  Jeśli się nie ma doświadczenia lub pewności, lepiej pójść na rok przerwy, założyć lokaty tax free na min pół roku i cieszyć się z braku nowych siwych włosów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co do tegorocznych porad inwestycyjnych i trendów to polecam artykuł Krzysztofa Rybińskiego: http://forsal.pl/artykuly/565856,rybinski_kilka_zasad_ktore_warto_stosowac_gdy_zbliza_sie_kryzys.html

  oraz jego blog: http://www.rybinski.eu

  Dodam, że w pierwszym kwartale tego roku agencja Moody's prawdopodobnie obniży ratingi większości krajów Unii a wtedy giełdy poszybują w dół...

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje, piękny wynik.
  Nadchodzący rok będzie ciężki, dlatego sobie jak i innym początkującym radzę spokój i małe ryzyko.
  A Ty już na tyle jesteś doświadczony, że sam będziesz wiedział na czym zarobisz :)

  OdpowiedzUsuń
 12. @ investorsi

  Na kontraktach chyba jeszcze nie będę grał. Moooże w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 13. @ lecikasadokieszeni

  Ja mogę polecić fundusz inwestycyjny UniKorona Obligacje. Całkiem nieźle na nim zarabiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. @ Sebastian Cezary

  Zgodzę się, że 2012 może być rokiem niepewności. Nie zgodzę się, że nie warto inwestować długoterminowo. Rozwiązaniem mogą być akcje spółek z wyższymi marżami. Rynek gier jest już raczej napompowany. Może energetyka? Albo ubezpieczenia?

  OdpowiedzUsuń
 15. @ johnny

  Profesor Rybiński kreuje się trochę na polskiego Nouriela Roubini. Popieram jego poglądy, ale ze straszeniem trochę przesadza.

  Jeśli giełdy mają spadać, to dobrym pomysłem mogą być certyfikaty na spadek giełd zagranicznych (kurs walut zagranicznych w takich przypadkach raczej spadają) lub kontrakty terminowe "na krótko". Ja bym nie przesadzał z czarnowidztwem i poczekał poza rynkiem do najbliższych wyników kwartalnych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluje bardzo dobry wynik. Powodzenia w 2012 roku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Musze powiedziec, ze zysk jest szokujacy. Gratuluje i zycze takich samych albo i jeszcze lepszych wynikow w przyszlosci.

  Moze zrobisz jakies male podsumowanie, na czym udalo Ci sie zarobic najwiecej?!

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam taką proźbę do Pan ynwestora. Czy mógłby udostępnić pliki z excela do inwestycji. Też zamierzam powoli wejsc na giełde narazie analizuje mój portfel. Chce go uporządkować na wykresach i tabelach, przesiedziałem 2h w excelu i nie jestem do konca zadowolony:) plisss...

  OdpowiedzUsuń
 19. @ inwestor

  Dziękuję. Nie będę tego szczegółowo podsumowywał, bo zajęłoby mi to za dużo czasu i wg mnie nie byłoby to zbyt ciekawe. W miesięcznych podsumowaniach staram się pisać, na czym zarobiłem w danym miesiącu. To powinno wystarczyć.

  OdpowiedzUsuń
 20. @ Anonimowy

  Nie mam pliku w Excelu. Polecam portfele internetowe. Można założyć taki portfel np. na Onet.pl, Money.pl czy Bankier.pl. Są bardzo fajne. Excel to za dużo roboty.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...