środa, 4 maja 2011

Przegląd spółek giełdowych maj 2011

Witam w comiesięcznym przeglądzie najciekawszych spółek giełdowych.


Zobaczmy, w które spółki warto inwestować w maju.
Polcolorit


Potencjalnym kandydatem do wzrostów w maju jest właśnie Polcolorit. Dlaczego? Spółka ma wielkie plany na ten rok i prowadzi rozmowy z „dużym europejskim graczem branżowym”. Słynna giełdowa maksyma mówi: kupuj plotki, sprzedawaj fakty. Takie plotki mogą rozbudzić apetyty inwestorów i wznieść notowania spółki na szczyty. Faktem jest, że kurs Polcoloritu jest zdołowany, co daje ogromne możliwości wzrostów. Jak będzie, zobaczymy.

Sfinks


Ostatnio dość znaczący pakiet akcji dokupił Sylwester Cacek – słynny inwestor, założyciel m. in. Dominet Banku. Wygląda na to, że Sylwester Cacek bardzo zaangażował się w ratowanie Sfinksa i nie będzie szczędził na to własnych pieniędzy. Osoba tak słynnego inwestora może być gwarantem powrotu Sfinksa do czasów świetności a tym samym wzrostu notowań na giełdzie.

Wielton


Kwiecień był bardzo udany dla spółki Wielton. Spółce udało się pozyskać dwa duże kontrakty. Dodatkowo ostatnio spółka pręży muskuły i zapowiada poprawę wyników w 2011 r. Raport za I kwartał już 16. maja – jeśli liczby potwierdzą te zapowiedzi, to będą wzrosty.

TelForceOne


Tel Force One to kandydat do wzrostów po opublikowaniu raportu, co będzie miało miejsce 10. maja. Z jakiego powodu? Ostatni raport spółki był bardzo dobry, ale rynek tego nie docenił. Jeśli dobre wyniki potwierdzą się w kolejnym raporcie, to wzrost kursu może być podwójny.

Rafako


Każdego zaczęcam do lektury tego artykułu. Jednoznacznie potwierdza on perspektywy spółki. Energetyka w Polsce wymaga gigantycznych nakładów inwestycyjnych, na których właśnie Rafako ma szansę zarobić niespotykane dotąd w spółce pieniądze. Akcje Rafako są obecnie dość drogie, ale informacja o wygraniu któregokolwiek z dużych przetargów, w których startuje spółka, wzniosłaby kurs akcji spółki pionowo w górę.

Polish Energy Partners


PEP to przedsiębiorstwo notujące stabilne i pewne zyski. Dlaczego nagle kurs miałby wzrosnąć? Ano dlatego, że 5. maja PEP publikuje raport kwartalny, a spółka jest obecnie niedowartościowana na giełdzie. Jeśli raport potwierdzi zapowiedzi wyników na ten rok, to rynek spojrzy bardziej przychylnym okiem na PEP.

A wg Ciebie, która spółka da zarobić w maju?

11 komentarzy:

 1. Ciekawe spółki ale nie teraz, gdy cały świat leci w dół, jedynie Polcolorit wg mnie da
  "ewentualnie" zarobić. Poza tym, uważam ten blog za najlepszy ze wszystkich blogów dotyczących inwestowania. Niech te wszystkie Kuczyńskie i Gwiazdowskie się uczą. Pozdrawiam prowadzącego / łośsuperktoś

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny blog, spółki również ciekawe. Byłoby idealnie, gdyby Autor zainwestował w nie (w te ciekawe spółki - np. żeby w jego portfelu z chwilą publikacji pojawił się taki Polcolorit) i to w jakiś sposób potwierdził. To tak jak z popytem w ekonomii - deklaracje nic nie znaczą, dopóki nie ma potwierdzenia w realnej sile nabywczej.

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż, TFONE pokazał rzeczywiście 'niespodziewany' raport. Zdarza się ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś ostatnio autor nie ma czasu na wpisy szkoda bo warto czytać takie blogi. Czekam na reaktywacje

  OdpowiedzUsuń
 5. dokładnie również nie spostrzegłem raportu na czerwiec, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyniki za maj 2011:

  Polcolorit -2,78%
  Sfinks -3,31%
  Wielton -25%
  TelForceOne -26,28%
  Rafako -12,05%
  Polish Energy Partners -5,5%

  Wig -0,22%

  OdpowiedzUsuń
 7. @ mzietek

  Bardzo fajny pomysł. Postaram się wprowadzić to w życie od lipca. Czy czytelnicy byliby zainteresowani tym, żebym co miesiąc dokładał rekomendowaną spółkę? A może sami chcecie (współ)tworzyć mój portfel giełdowy?

  OdpowiedzUsuń
 8. @ Integralny

  Wynik Cormay w maju to -1,69 %, ale w połowie miesiąca spółka traciła nawet 20%. Pod koniec maja trochę podgoniła, ale wynik i tak został na minus. Tym razem nie trafiłeś, ale pamiętam Twój poprzedni typ (Optimus). Wtedy to był świetny wybór :) Może następnym razem Ci się znów poszczęści. Szykuj już swój typ na lipiec i zapraszam do komentowania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @ Affinity

  Masz mnie :) TFone to nie był dobry wybór. Spółka mocno straciła w maju. Kto zainwestował, niech żałuje. Niestety giełda przynosi czasem takie "niespodzianki" :(

  OdpowiedzUsuń
 10. @ Anonimowy, mzietek, Affinity, Integralny, Sklep w internecie, Go4GPW

  Wielkie Wam dzięki za komentarze i komplementy. Postaram się już Was nie zaniedbywać i pisać częściej... ale w zamian czekam na Wasze kolejne komentarze :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...