poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Przegląd spółek giełdowych kwiecień 2011

Dziś kolejny odcinek serii.W spółkach giełdowych dużo się dzieje. Zobaczmy, w które spółki warto zainwestować w kwietniu.Sygnity

Mój faworyt na kwiecień. Kurs Sygnity jest najwyższy od ponad 2 lat. Czyżby spółka chciała przywrócić czasy dawnej świetności? Sygnity zapowiada zakończenie restrukturyzacji i powrót do zysków. Ofe Polsat w to uwierzył i właśnie zawitał w akcjonariacie Sygnity. Akcje kupuje też członek rady nadzorczej. Mocno się zdziwię, jeśli Sygnity w kwietniu nie podrożeje.


Getin Holding

W kwietniu debiut giełdowy Open Finance. Debiut najprawdopodobniej będzie bardzo udany. Getin Holding jest właśnie na 3-latnich szczytach i nie zamierza spadać. Cały 2011 r. zapowiada się rekordowo pod względem wyników, a rekomendacje analityków mówią o 20 % potencjale wzrostów. Całkiem to możliwe...


Zetkama

Zetkama to chyba najbardziej zapomniana spółka na całej giełdzie. Kurs akcji Zetkama od 2 lat praktycznie się nie zmienił! Ostatnio jednak zaskoczeni są nawet sami akcjonariusze. Zetkama zapowiada skokowy wzrost zysku w 2011 r. Kurs akcji szybuje i pewnie jeszcze ostatniego słowa nie powiedział.Erg

Kurs spółki Erg od ponad roku spadł prawie o 80 %. Chyba tylko najbardziej niepoprawni optymiści spodziewali się wzrostów. Od początku roku Erg stanęła jednak na kolanach i sytucja całkowicie się odmieniła. Erg poprawia wyniki, a spółka zależna Bioerg zaledwie kilka dni po debiucie jest już gwiazdą New Connect. W kwietniu Erg ma szansę stać się gwiazdą Gpw.


Sadovaya

Ostatnio szczęście sprzyja spółce Sadovaya. Zaczęło się od znacznej poprawy wyników spółki. Potem poszło już z górki. O Sadovaya zrobiło się głośno po darmowej reklamie w programie Rynki Dla Opornych. Na koniec spółka otrzymała rekomendację „kupuj”, która rozpaliła kurs. Szczęscie sprzyja lepszym – Sadovaya ma szansę na krociowe zyski w kwietniu.Liderem wzrostów w marcu został Optimus. Która spółka będzie liderem w kwietniu?

2 komentarze:

 1. Szkoda, kiedyś był to fajny blog. A teraz nastały pustki.. w postach i osobach zainteresowanych tematyką. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stopa zwrotu wymienionych spółek w kwietniu 2011 r.:

  Sygnity -2,34%
  Getin Holding +1,37%
  Zetkama +4,68%
  Erg +19,82%
  Sadovaya +2,37%

  WIG +1,02%
  WIG 20 +1,25%

  Erg przyniosła całkiem przyjemną stopę zwrotu, ale do lidera wzrostów jej daleko. W kwietniu spółka Calatrava dała zarobić aż 67,57%.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie. Nie musisz się logować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...